محصلین پوهنتون هرات مظاهره میکنند!

 

امروز جمعی از محصلین پوهنتون هرات در یک راهپیمایی مسالمت آمیز خشم شان را نسبت به سوختاندن " قران کریم " توسط نیروهایی خارجی ابراز داشتند، این تظاهرات که از طرف محصلین پوهنخی شرعیات راه اندازی شده بودند، ساعت هشت و نیم صبح از جلوی دانشگاه هرات آغاز شد؛ و شعارهایی " مرگ بر آمریکا " ، " زنده باد قدس شریف " و ما دولت اسلامی میخواهیم " از جمله شعارهای بودند که مظاهره کنند گان شعار میدادند؛ دیروز جمعی از محصلین پوهنتون کابل نیز تظاهرات؛ راه اندازی نموده بودند, بگذریم از اینکه سوختاندن قران حقیقت دارد و یاخیر و یا اینکه این مظاهره " مظاهره هرات " از طرف گل بدین حکمت یار راه اندازی شده یود و یا نه؟ اما باید چند نکته را یاد آوری نمود:

 یک ما مسلمانان بالاخص ما افغانیهای مسلمان " ماب " چرا لحظه ای بخود نمی آییم و یک نگاه به سرو صورت خود نمی اندازیم, چرا یک نگاه به عمل کردهایی خود و محیط خود نمی آندازیم؟ آیا امریکایها که قران را میسوزانند؛ ما با قران چه میکنیم؟ به دساتیر ان عمل میکنیم؟ آنها که کافر اند عقیده به قرآن ندارند!! اما من و تو که خودرا پیرو قرآن میدانیم و مظاهره میکنیم؛ چرا اولا به قران عمل نمیکنیم و در ثانی چرا من و تو قران را میسوزانیم؟ مگر هراتیان عزیز فاجعه غم بار 1384 را از یاد بردند؟ که در مهدیه ای هرات جطور ورق های قرآن در اتش سوختند؟

دو : چرا ما انیقدر ظاهر پرستیم؟ چرا هسته را رها نموده به پوسته چسپیدیم؟ واجبات را گذاشته به مستحبات می پردازیم؟ آیا اگر سوختاندن قران کریم توسط نیروهایی خارجی حقیقت داشته باشد مسئول کیست؟ کی باید پاسخ بدهد؟ آیا اعمال من و تویی مسلمان که مواد منفجره بخود بسته نموده و هزاران بیگناه را میکشیم؛ زمینه را برای چنین هتک حرمت های آماده ننموده است؟   

امیدوارم که گفته هایی خارجیها که میگویند: " مردم افغان متمدن نمیشوند " دروغ از اب در اید و الا همیشه باید در آتش جهالت و گرنگی بسوزیم و بسازیم.

/ 2 نظر / 16 بازدید
ashkan

سلام وب قشنگي داري اگه از وبم خوشت اومد لينکم کن من هم لينکت ميکنم دمت گرم منتظرتم

مدبر

سلام توحیدی عزیز. خوب می نویسی امیدوارم که موفق و کامگار باشی.